Kraj: kraj Vysočina | Okres: Žďár nad Sázavou | Město: Svratka | Lokalita: Svratka | Hora: Českomoravská vrchovina

Hotel Svratka

Na Vyhlídce č.p. 41, 59202 Svratka 1.23 km od centra Svratka
Kapacita 157 lůžek
Ubytování již od 384 Kč
Obecný Hotel Svratka se nachází uprostřed Žďárských vrchů, na mírném slunném návrší, s výhledem na nejkrásnější části chráněné krajinné oblasti.
Ubytování Hotel: pokoje a apartmá mají vlastní sociální zařízení, telefon a TV. Jeden z pokojů je vybaven sociálním zařízením, sprchou a vanou uzpůsobenými pro potřeby vozíčkářů.

Bungalovy: jsou umístněny v areálu hotelového komplexu nedaleko od hlavní budovy.
Každý bungalov má dva samostatné vchody vždy pro 1x4L + 1x2L pokoj. Všechny bungalovy jsou vybaveny sociálním zařízením (WC + sprcha) a rádiem. Každý z pokojů má vlastní prostorný balkón.
  pokoj/ noc/ se snídaní
jednolůžkový 1000 Kč
dvoulůžkový 1510 Kč
třílůžkový 1965 Kč
čtyřlůžkový 2420 Kč
pětilůžkový 2775 Kč

Děti do 3 let zdarma pokud nepožadují lůžko ani stravu.

Lůžka Hotel: 1 - 5 lůžkové pokoje, 1 x apartmá, 1 bezbariérový pokoj
Bungalovy: 2 a 4 lůžkové pokoje se samostatnými vchody
Stravování Snídaně, polopenze, plná penze.

Restaurace, kavárna, bar, noční bar, terasa s grilem.
Další služby Společenské a firemní akce: kongresový sál, kavárna, terasa a jídelna jsou vzájemně propojitelné, čímž je lze využít i pro velké rauty, grilování, opékání, svatby, rodinné oslavy, abiturientská setkání, firemní jubilea a jiné akce. Na všechny akce zajistíme hudbu, připravíme taneční parket, zajistíme zábavu - umělce, hry, sportování, adrenalinové sporty, vyhlídkové lety vrtulníkem, projížďku na čtyřkolkách a pod.
Volný čas V LÉTĚ : Prostředí, ve kterém je hotel situován nabízí výborné podmínky pro pěší turistiku i cykloturistiku. Jižně od našeho hotelu se nachází vrch Devět skal (836 m), který je nejvyšším bodem Žďárských vrchů. Z rokokového zámečku Karlštejn, jenž je vzdálen asi 2 km od hotelu je překrásný výhled do kraje od Svratouchu a kopce Otava (734 m), přes Žákovu horu (810 m) a Devět skal (836 m), až po Dráteníčky (775 m). Na nedalekém Zkamenělém zámku (765 m) jsou mohutná skaliska, podobající se hradní zřícenině. V 6. - 7. století stávalo mezi skalisky slovanské hradiště, z něhož se zachovaly zbytky valů. Značená cesta vede na Velké Perníčky, Čtyři palice, do Křižánek, na Devět skal, nebo k rybníku Milovy, na Buchtův kopec či do Sněžného. V osadě Krátká lze spatřit lidovou architekturu, která svědčí o dokonalé řemeslné zručnosti a estetickém cítění obyvatel, kdysi tak chudého Horácka.
Zimní aktivity Milovníci lyžařského sportu si v okolí hotelu přijdou na své. Desítky kilometrů upravených lyžařských tratí skýtají možnosti celodenních výletů v krásné přírodě Žďárských vrchů. Hlavně lyžaři-běžci a turisté na běžkách tady najdou velice vhodné terény, po kterých mohou jezdit křížem krážem po poměrně rozsáhlém území bez příkrých srázů, vysokých stěn a hlubokých údolí. V zimě je celá oblast protkána řadou stop, které se táhnou přes mnohé horizonty všemi směry a mnoho jejich kilometrů je i strojově upraveno místními lyžařskými kluby a dalšími subjekty, které podporují turistický ruch v bílých stopách. Sjezdařům dobře poslouží Lyžařský vlek v těsné blízkosti hotelu.
Sport Krytý bazén, kde kromě tradičního plavání, lze zajistit i výuku plavání pro děti. Pro celkovou relaxaci dále nabízíme perličkové koupele, parafinové zábaly, skotské střiky, inhalace a masáže.

Tělocvična s vybavenou posilovnou.

Golfové hřiště.

Půjčovna horských kol.

Dětské hřiště.
Doprava Autobusové spojení: 1200 m - Svratka
Vlakové spojení: 22 km – Žďár nad Sázavou
Aktualizováno dne: 12.10.2016
Hotel Svratka
GPS: 49.713214,16.052781
Adresa: Na Vyhlídce č.p. 41, 59202 Svratka
Telefon: +420 566 662 611
Fax: +420 566 662 418

Zajímavá místa v okolí

Milovské perničky - leží ve výšce 757 m n.m. jsou to tři skály o výšce až 25 m . Na vrcholu skal j...
Rybenské perníčky - skalní útvar v lese asi 1,5 km západně od obce Pustá Rybná je charakteristickými...
Čertovinské peklo, které leží v lesích na Čertovině u Hlinska je největší a unikátní projekt PEKLA j...