Kraj: Moravskoslezský kraj | Okres: Opava | Město: Vítkov | Lokalita: Vítkov

Rekreační a školící zařízení Podhradí

Podhradí č.p. 2016, 74901 Vítkov 3.24 km od centra Vítkov
Kapacita 43 lůžek
Ubytování již od 360 Kč
Obecný Školicí-rekreační zařízení Vítkov-Podhradí je situováno v překrásném údolí cca 100 m od řeky Moravice. V areálu se nachází restaurace s možností posezení na terase a pod pergolou, odkud se nabízí kouzelná vyhlídka na řeku a přilehlé skály. Posezení pod pergolou je možno zpestřit přípravou specialit na otevřeném ohništi či v krbu.

Podhradí je vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Nachází se v členitém terénu Vítkovské vrchoviny náležející k celku Nízkého Jeseníku. Dominantou krajiny je mohutná zřícenina hradu Vikštejna a údolí řeky Moravice, které bylo v roce 1992 vyhlášeno národním parkem. Říční údolí podél řeky Moravice je jednou z nejkrásnějších přírodních dominant regionu Vítkovska a vybízí k turistickým vycházkám panenskou přírodou. Nádherné pohledy ze skalnatých výšin vás určitě ohromí. Na své si zejména přijdou milovníci cykloturistiky. Řadu skvělých tras s možností koupání, rybolovu a houbaření v okolních lesích je možné využít od jara do podzimu. Nejčastější cílem turistů je Kružberská přehrada (místo natáčení seriálu Velké sedlo), Anino údolí, Arboretum v Novém Dvoře nebo Slezská Harta. Atraktivní jsou zejména návštěvy zámku Hradec nad Moravicí a slezské metropole Opavy. V okolí však nalezte řadu dalších pamětihodností a přírodních krás např. zámek Raduň, hřebčín Klokočov, poutní místo ve Spálově Skála Panny Marie nebo muzeum břidlice v Budišově nad Budišovkou.
Ubytování Zděná budova s ubytovací kapacitou 45 lůžek umožňuje celoroční využití pro víkendové pobyty, rodinnou rekreaci, školní výlety, zájezdy, školení a jazykové kurzy, pracovní porady, obchodní jednání a společenské akce. K ubytování nabízíme 4 třílůžkové a 2 dvoulůžkové pokoje se samostatným sociálním zařízením, 2 dvoulůžkové, 4 čtyřlůžkové a 1 pětilůžkový pokoj se společným sociálním zařízením a apartmá, tj. dva pokoje, v každém dvě lůžka s možností dvou přistýlek, plně vybavené kuchyňky a sociální zařízení. Pokoje mají standardní vybavení (TV).

V přízemí budovy je dále k dispozici společenská místnost s TV, klubovna, bar a kuchyňka. Možnost zapůjčení horských kol.

Rekreační turnusy začínají v neděli po 12. hodině a končí v sobotu po snídani, příp. podle domluvy.
Příjezd v jinou dobu lze dohodnout individuálně.
Do objektu není povolen vstup s domácími zvířaty.
Ceny ubytování platné od 1.1.2022
Osoba/noc 330,- Kč vč DPH
Apartmá/noc 1.320,- Kč vč DPH
Ceny pronájmu včetně DPH (21%) platné od 1. 1.2022
Školicí místnost / 1den 1 080,00 Kč
Audiovizuální technika / 1 den 360,00 Kč

Zaměstnancům České pošty, s.p., je na rekreační pobyt v tomto vybraném rekreačním zařízení poskytován příspěvek z centralizovaných prostředků FKSP.

Lůžka dvoulůžkové a třílůžkové pokoje s TV a vlastním sociálním zařízením,
dvoulůžkové, čtyřlůžkové a pětilůžkové pokoje s TV a společným sociálním zařízením,
apartmá – dva pokoje, každý pokoj má dvě lůžka s možností dvou přistýlek, plně vybavená kuchyňka a sociální zařízení.
Stravování Možnost stravování přímo v objektu. Česká pošta, s.p., není poskytovatelem této služby, restauraci provozuje smluvní partner.
Doprava Vlastní – možnost parkování přímo v areálu, vlakem do Vítkova (6 km od areálu), autobusem do Podhradí (70 m od areálu).
Aktualizováno dne: 10.01.2022
Rekreační a školící zařízení Podhradí
GPS: 49.8021466,17.7713317
Adresa: Podhradí č.p. 2016, 74901 Vítkov
Telefon: +420 556 316 390; +420 556 316 392; +420 556 300 211
Fax: +420 556 300 825

Zajímavá místa v okolí

Zřícenina hradu Vikštejn stojí na vysokém skalnatém ostrohu nad romantickým údolím řeky Moravice ned...
Podle dochovaných dokladů existoval vodní mlýn v Leskovci už v roce 1720. V záznamech je uveden jako...
Bezručovu vyhlídku najdeme jižním směrem od zámeckého areálu v Hradci nad Moravicí a v jižní části z...