Kraj: Banskobystrický | Okres: Brezno | Město: Mýto pod Ďumbierom | Lokalita: Mýto pod Ďumbierom | Hora: Nízké Tatry - Donovaly...

Chata ELKA

č.p. , 97644 Mýto pod Ďumbierom km od centra Mýto pod Ďumbierom
Kapacita 6 lůžek
Ubytování již od 6 EUR
Obecný C h a t a E L K A sa nachádza pri malebnej horskej obci Mýto pod Ďumbierom v chatovej osade Mlynná na južnej strane Nízkych Tatier.  
 
POPIS OBJEKTU (4+2 lôžka):  
- samostatná izba na poschodí (1/4+2)  
- spoločenská miestnosť s balkónom, posedením, kachľovou pecou a FTV  
- vybavená kuchynka s elektrickým varičom, pecou na tuhé palivo, chladničkou, rýchlovarnou kanvicou a elektrickým grilom  
- sociálne zariadenie (umývadlo, sprchovací kút, WC)  
- teplá a studená voda  
- miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží  
- krytý prístrešok s posedením, ohnisko s posedením, gril  
- veľká trávnatá plocha  
- bezplatné parkovanie áut pri objekte  
- celoročná prevádzka  
 
Chata sa nachádza v lesnom prostredí a je vhodná pre rodiny s deťmi a ľudí vyhľadávajúcich kľud a pokoj.  
 
Ubytovaným hosťom radi ponúkneme bezplatnú pomoc pri plánovaní túr a výletov do okolia a príp. zabezpečíme i dopravu (za poplatok).  
 
Cena dohodou dle délky pobytu a počtu osob.
 
- v letnom období od 6,64 € / osoba / noc  
- v zimnom období od 8,30 € / osoba / noc  

Lůžka 1x 1/4+2 prístelky
Stravování individuálne (možnosť prípravy vlastnej stravy)
Volný čas Poloha objektu je ideálna pre turistiku, cykloturistiku a vysokohorské túry na hrebeň a vrcholy Nízkych Tatier (Chopok, Ďumbier, sedlo Čertovica). V blízkom okolí je možnosť jazdy na koni, návštevy Bystrianskej jaskyne, hrania golfu, kúpania v krytom bazéne a v prírodnom kúpalisku Tále.  
V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskom stredisku priamo pri obci Mýto pod Ďumbierom a vo vzdialenosti do 10 km (Chopok-juh, Tále, Čertovica). V okolí obce sa nachádzajú bežecké lyžiarske trate.  
 
* * *  
 
N í z k e T a t r y sú po Vysokých Tatrách druhým najnavštevovanejším pohorím Slovenska. V posledných rokoch tu vzniklo množstvo nových hotelov, autokempingov, sedačkových výťahov a vlekov, stredísk turistiky a cestovného ruchu. Napriek tomu, predovšetkým vo východnej časti, medzi sedlom ČERTOVICA a KRÁĽOVOU HOĽOU, tu jestvujú ešte ozajstné pralesy, kde žije hodne zveri, medzi nimi aj medvede.  
 
V týchto takmer nedotknutých lesoch možno podnikať mnohé zaujímavé pešie túry. Pre turistov je príťažlivý úsek hrebeňovky od C h o p k a k Čertovici, ktorý poskytuje nádherné výhľady do nízkotatranských dolín na severe i na juhu.  
 
Hotelmi, chatami a chatkami najlepšie vybavené strediská turistického ruchu sa nachádzajú uprostred Nízkych Tatier, v dvoch dolinách pod Chopkom, pod najkrajším úsekom hlavného hrebeňa. V severnej časti leží D e m ä n o v s k á d o l i n a s rekreačnými osadami pri vstupe do doliny, na Lúčkach, na Záhradkách a v Jasnej. Na juhu sa rozprestiera Bystrá dolina so strediskami Tále, Srdiečko a Kosodrevina a rekreačnou obcou M ý t o p o d Ď u m b i e r o m. V strednej časti pohoria je lyžiarske stredisko v sedle Čertovica.  
 
V západnej časti pohoria je hlavným východiskom na túry obec DONOVALY, vo východnej časti Liptovská Teplička a Telgárt. Hlavným turistickým východiskom do oblastí C h o p o k -sever (Demänovská dolina) je Liptovský Mikuláš, do oblastí Chopok-juh (Bystrá dolina, Krpáčovo) zas Podbrezová a Brezno.  
 
Oblasť Nízkych Tatier poskytuje možnosti k ú p a n i a (Bešeňová, Čierny Váh, Krpáčovo, Liptovská Mara, Liptovský Ján, Aquapark Tatralandia, Tále) a návštevy j a s k ý ň (Bystrianska jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa slobody, Jaskyňa mŕtvych netopierov, Važecká jaskyňa).  
 
Aktualizováno dne: 18.07.2017
Chata ELKA
GPS: 48.852368,19.632305
Adresa: č.p. , 97644 Mýto pod Ďumbierom
Telefon: +421 48 6112430
Mobil: +421 903 189913