Kraj: kraj Vysočina | Okres: Žďár nad Sázavou | Město: Bystřice nad Pernštejnem | Lokalita: Bystřice nad Pernštejnem | Hora: Českomoravská vrchovina

Rekreační středisko Čtyři Dvory

Čtyři Dvory č.p. 36, 59301 Bystřice nad Pernštejnem 9.06 km od centra Bystřice nad Pernštejnem
Kapacita 33 lůžek
Ubytování již od 380 Kč
Obecný Čtyřpodlažní budova rekreačního střediska byla postavena stavitelem Václavem Havelkou počátkem minulého století jako rodinné sídlo obchodníků se zemědělskou technikou Františka a Aloise Dospíšilových. Po roce 1948 byla znárodněna a později sloužila k rekreaci zaměstnanců brněnského podniku Chemont. V létě roku 2001 byla budova naší firmou odkoupena a zrekonstruována.

Rekreační středisko je vhodné pro rodinnou rekreaci, podnikové akce a školení. Pro svůj čistý vzduch, krásnou přírodu a polohou v hezkém prostředí Vysočiny je vyhledáváno pro turistiku a cykloturistiku, a dále jako školy v přírodě pro městské děti.
Ubytování Každý pokoj má zařízenou kuchyňskou linku (včetně ledničky,elektrického vařiče,varné konvice a mikrovlnné trouby) a samostatné WC. Sprchy jsou vždy po 2 na každém patře.
  osoba/ noc
jednolůžkový 400 Kč
dvou a vícelůžkové 380 Kč
celý objekt 25 lůžek 9000 Kč/ noc
Lůžka 2x čtyřlůžkový pokoj+ rozkládací sedačka pro 2 osoby, 1x pětilůžkový pokoj, 2x čtyřlůžkový pokoj, 2x třílůžkový pokoj, 4x dvoulůžkový pokoj
Stravování snídaně, polopenze, plná penze

Zajištěno formou dovozu, při minimální objednávce 25 osob. Vlastní vaření – každý pokoj má vybavenou kuchyňskou linku, elektrický dvoukolový vařič, varnou konvici, mikrovlnou troubu, lednici s mrazákem.
Další služby V přízemí objektu je nekuřácká jídelna s televizí a videem, společenská místnost s barovým pultem a možností občerstvení dle předchozí domluvy. K objektu patří velká zahrada s krytým posezením u ohniště a grilu. Dětské prolézačky, pískoviště, kuželky a stolní tenis.

Parkování: u objektu v uzavřeném areálu.
Volný čas Obec Čtyři dvory leží nedaleko údolí řeky Svratky v severovýchodním cípu Českomoravské vysočiny v Hornosvratecké vrchovině, kde Žďárské vrchy na severu oblasti navazují na jižnější Nedvědickou vrchovinu. V této kopcovité krajině se zachovalo několik hradů a mnoho hradních zřícenin. Mezi dominanty patří hrady Pernštejn a Svojanov. Hrad Pernštejn byl založen v druhé polovině 13. stol. jako jídlo mocného rodu Pernštejnů a patří mezi čtyři nejnavštěvovanější hrady v České republice. Hrad Svojanov založil ve 13. století král Přemysl Otakar II jako pomezní hrad na hranicích Čech a Moravy. Zajímavostí Svojanova je hradní zahrada. Z dochovaných zřícenin jsou nejzajímavější Zubštejn, Aušperk, Pyšolec, Bukov a Dalečín.

V blízkosti obce se nacházejí dvě přehradní nádrže – Vírská a Křetínská přehrada. Hráz vírské přehrady je nejvyšší v České republice. Pro letní rekreaci lze využít rybníky : Domanínský, Skalský, Zubří, lom v Dolní Rožínce a koupaliště Štěpánov, Nedvědice, Olešnice, Rožná, Koroužné a zcela nové koupaliště v Bystřici nad Pernštejnem. Dále lze podnikat turistické výlety buď pěšky nebo na kolech, nebo využít tenisový a kurt a volejbalové hřiště v Prosetíně. Při špatném počasí nebo i v zimní sezóně lze využít nový sportovní areál v Bystřici nad Pernštejnem - krytý bazén, bowling, kuželky, biliár, tenisové kurty, squash, a dále krytý bazén v Poličce.
Zimní aktivity Pro zimní rekreaci lze využít množství běžeckých tratí a lyžařské vleky : nový lyžařský areál Karasín s možností nočního lyžování, Býšovec, Kovářová, Dalečín, Bystřice n. P., Jimramov, Zubří.
Doprava Autobusové spojení: 5 km Olešnice
Vlakové spojení: 15 km Nedvědice
Aktualizováno dne: 12.10.2016
Rekreační středisko Čtyři Dvory
GPS: 49.5233732,16.3859699
Adresa: Čtyři Dvory č.p. 36, 59301 Bystřice nad Pernštejnem
Telefon: +420 545 212 801
Fax: +420 545 212 801
Mobil: +420 606 940 819

Zajímavá místa v okolí

Rodinná modrotisková dílna fungovala v Olešnici na Moravě již od roku 1816 a její výroba pokračuje v...
Zubštejn je jeden z největších hradů Moravy, který se nachází na protáhlém stejnojmenném kopci nad v...
Expozice představuje stálou výstavu historických vozidel československé výroby a obrazů, převážně kr...