Kraj
Hora / Lokalita
Tématické ubytování
Typ ubytování

Alena

Velká Úpa č.p. 193, 54221 Pec pod Sněžkou 0.38 km od centra Pec pod Sněžkou
Kapacita 13 lůžek
Ubytování již od 170 Kč
Obecný Penzion Alena se nachází přímo v turistickém centru Krkonoš, v Peci pod Sněžkou, v údolí řeky Úpy.

Ubytování: 13 lůžek v 5 pokojích a to ve složení 3x2, 1x3, a 1x4. Na pokojích je umyvadlo. Toalety a sprchy jsou společné. K dispozici jsou zvlášť pánská / dámská sprcha a pánské / dámské WC. Lze využít společenskou místnost a v létě i zahradní terasu s možností klidného posezení, gril, lyžárnu.
Zdarma neomezené WiFi připojení k internetu.

Stravování: hostům k dispozici plně vybavená kuchyňka s ledničkou nebo se lze stravovat v některé z nedalekých restaurací.

Krátkodobé pobyty: Penzion Alena poskytuje svým hostům i možnost krátkodobých pobytů - např. na víkendy. K výsledné ceně pobytu se potom připočte jednorázový manipulační poplatek 70 Kč ne osobu (platí jen při pobytech kratších než 3 noci) V hlavní sezoně upřednostňujeme vícedenní nebo týdenní pobyty. 
V našem penzionu bohužel z organizačních důvodů neposkytujeme ubytování jen na jednu noc. Minimální délka pobytu u nás může být dvě noci.

K penzionu patří rovněž rozlehlá louka a les se spoustou borůvek a malin.

Parkování je zajištěno na privátním parkovišti přímo u penzionu zdarma.

Jaro, léto a podzim:

220 Kč/osoba/noc  

170 Kč/děti do 10-ti let/noc Zima:


270 Kč Kč/osoba/noc  

200 Kč/děti do 10-ti let/noc  


Sleva 30 Kč psi, kočky
Děti do 3 let bez nároku na lůžko zdarma.
Lůžka 3x 2 lůžkový pokoj s možností přistýlky, 1x 3 lůžkový pokoj, 1x 4 lůžkový pokoj s možností přistýlky
Stravování kuchyňka k dispozici
Volný čas Pokud jste náruživý lyžař, či příznivec horské turistiky, čeká ubytování v penzionu Alena jenom na vás.  Dostupnost je velmi dobrá, neboť od náměstí v Peci pod Sněžkou nás dělí jen 300 metrů. Chcete-li se tedy dostat k Aleně, jděte od náměstí po pravém břehu řeky a v nadmořské výšce asi 850 m nás najdete.  

Zimní aktivity: Přímo v Peci pod Sněžkou je velké lyžařské centrum s více než 10ti vleky. Na všechny vleky se dostanete s jednou permamentkou. Desítky kilometrů běžeckých stop po hřebenech i v údolích. Zimní vyžití i pro děti jen pár metrů od penzionu. V okolí dalších 15 km se nachází několik lyžařských areálů : Mladé Buky, Portášky, Černá Hora, Černý Důl.  

Letní aktivity: V okolí je množství kvalitně značených turistických tras všech náročností. Pro milovníky horské cyklistiky je v Peci pod Sněžkou a přilehlých kopcích mnoho cyklystických tras.Ve vzdálenosti 200m od penzionu je tenisový kurt, hokejbalové a basketbalové hřiště. Na letní zahradě penzionu je pro hosty připraveno klidné posezení, možnost grilování. Další tipy na výlety či tůry vám ochotně poradí správce chaty. Harrachov - skokanské můstky, sklárny, Adršpašské skály a Teplické skály, Prachovské skály, hrad Trosky, lázně Sedmihorky, ZOO safari Dvůr Králové, zámek Kuks, Zámek Náchod, pevnost Dobrošov (WWII), Zámek Opočno, betlém v Třebechovicích pod Orebem, Zámek ve Vrchlabí, Špindlerův Mlýn a pramen Labe, Zámek Nové Město nad Metují, pevnost Josefov (19. stol.) v Jaroměři.  

Autobusové spojení: 400 m od penzionu, autobusové nádraží Pec pod Sněžkou.  

Vlakové spojení: Svoboda nad Úpou, odtud dále autobusem.
Aktualizováno dne: 24.10.2012
Alena
GPS: 50.693688,15.743761
Adresa: Velká Úpa č.p. 193, 54221 Pec pod Sněžkou
Telefon: +420 499 896 291
Mobil: +420 604 433 786